Uncategorized

Co musisz wiedzieć o butach piłkarskich

Piłka nożna to sport zespołowy rozgrywany przez zespoły składające się z dwóch lub więcej osób. W Ameryce Północnej uprawia się ten sport za pomocą butów piłkarskich, znanych również jako korki lub buty piłkarskie. Te buty mają ćwieki na podeszwie zewnętrznej i są przeznaczone do gry na boiskach trawiastych. Istnieje wiele rodzajów butów piłkarskich. Dobra para idealnie dopasuje się do stopy i zapewni dobrą przyczepność.

Boisko używane do gry w piłkę nożną jest owalne o długości około stu pięćdziesięciu jardów i musi mieć co najmniej 100 jardów długości i pięćdziesiąt jardów szerokości. Na boisku znajdują się również oznaczenia narożników, centrów wykopu i pól karnych. Środek pola zaznaczono linią połówkową. Linia ta łączy środek dwóch linii bocznych. Linia bramkowa musi mieć długość od 50 do 100 jardów.

Buty piłkarskie są wykonane z szerokiej gamy materiałów. Jedną z opcji jest dzianina. Ten rodzaj korków piłkarskich jest wykonany z ciągłego pasma przędzy, które zapewnia przyczepność stopie gracza. Ułatwia również dotknięcie piłki i zapobiega ślizganiu się stopy zawodnika.

Buty piłkarskie znacznie ewoluowały od czasów II wojny światowej. Po wojnie mieszkańcy Ameryki Południowej zaczęli nosić elastyczne, lekkie buty piłkarskie. Te buty zostały zaprojektowane, aby poprawić kontrolę nad piłką i zwiększyć siłę kopania zawodnika. Kołki wkręcane po raz pierwszy zadebiutowały w Pucharze Świata w 1954 roku. Niemiecka drużyna zyskała przewagę dzięki nowemu stylowi. Rudolf Dassler założył firmę Puma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *