Uncategorized

Rodzaje butów piłkarskich

Istnieje wiele różnych rodzajów butów używanych w sporcie piłki nożnej. Te używane na trawiastych boiskach nazywane są „butami piłkarskimi” lub „butami piłkarskimi”. Mają ćwieki na podeszwie zewnętrznej. W Ameryce Północnej buty piłkarskie są również nazywane korkami. Te buty są noszone przez graczy w federacji piłkarskiej.

Gra toczy się według siedemnastu zasad, znanych jako Prawa Gry. Zasady te mają na celu uczynienie gry uczciwą dla wszystkich graczy. Są modyfikowane, aby uwzględnić takie czynniki, jak płeć, wiek i niepełnosprawność. W większości przypadków gracze otrzymują żółtą kartkę za złamanie zasad, ale mogą otrzymać czerwoną kartkę, jeśli zostaną przyłapani na poważnym wykroczeniu.

Korki piłkarskie zapewniają lepszą przyczepność na murawie. Knagi są zwykle wykonane z metalowych lub plastikowych kołków. Szpilki mogą być zdejmowane lub mocowane na stałe. Gracz może wybrać rodzaj butów piłkarskich, który zapewni mu największą przyczepność i kontrolę na boisku. Jeśli grasz na halowej lub zewnętrznej arenie piłkarskiej, ważne jest, aby nosić korki piłkarskie.

Korki piłkarskie są często sznurowane. Pozwala to graczowi dostosować dopasowanie, ale może przeszkadzać w uderzaniu powierzchni. Niektóre marki oferują wsuwane korki bez sznurowadeł. Jednak te opcje często mają problemy z dopasowaniem. Inną opcją jest sznurowadło z duchem, które nadal jest sznurowane, ale ma zewnętrzną osłonę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *