Sport

Artykuły sportowe w piłce nożnej

Talent, chęci, systematyczne ćwiczenia i właściwa regeneracja są czynnikami, które decydują o odniesieniu sukcesu w piłce nożnej. Niemniej jednak, duże znaczenie ma wybór sprzętu i odzieży, dzięki czemu będzie możliwe zagwarantowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i komfortu.


Piłka nożna – jakie akcesoria są ważne?

Rozpoczynając grę w piłkę nożną w pierwszej kolejności należy skompletować szorty i koszulkę. Ważne, aby był to materiał wysokiej jakości, który pozwoli skórze oddychać i odprowadzić wilgoć z ciała. Odpowiedni materiał zapewni wówczas suchość i poczucie komfortu nawet jeśli mecz będzie w upalne dni bądź treningi będą bardzo męczące.

Kolejnym, niewątpliwie, ważnym elementem są buty, które muszą być przede wszystkim dobrze dopasowane i przeznaczone do biegania po konkretnej nawierzchni – wówczas buty będą spełniać swoją rolę, a więc zagwarantują przyczepność i stabilizację. Do treningów odpowiednie będą korki. Na rynku obecnie jest mnóstwo modeli tego typu butów. Niemniej jednak, nie są one wszystkie takie same. Różnią się bowiem przeznaczeniem do danego typu nawierzchni. Dlatego też, tak zwane lanki (czyli buty z korkami plastikowymi) idealne będą do ćwiczeń na trawiastym boisku. Z kolei, turfy będą właściwe do gry na sztucznej trawie.

Jakie akcesoria warto wybrać?

Ważnym elementem wyposażenia każdego piłkarza, jak i bramkarza są getry bądź skarpety piłkarskie. Materiał tych produktów winien być syntetyczny, ponieważ umożliwi on oddychanie skóry. Z kolei, dodatek przędzy, również wysokiej jakości, zapewni właściwe dopasowanie do kształtu nóg bez uczucia ucisku oraz zagwarantuje odpowiednią elastyczność. Ważne podkreślenia jest fakt, że specjalne systemy antypoślizgowe uniemożliwiają przesunięcie się getrów, dzięki czemu zawodnik może dobrze czuć piłkę.

Bramkarze dodatkowo muszą być wyposażeni rękawice bramkarskie. Dobrze byłoby, aby produkt ten był wykonany ze specjalnej pianki adhezyjnej wykazującej wysoką przyczepność nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Dobre rękawice winny gwarantować mocowanie,  a systemy wentylacji  swobodny przepływ powietrza.

Jaką wybrać piłkę?

Wybór piłki wydawałby się najłatwiejszy. Niemniej jednak, nie jest on taki oczywisty. Są bowiem modele, które odpowiednie są do konkretnych nawierzchni (więcej informacji). Oznacza to, że jeśli treningi przeprowadzane są na murawie to będzie potrzebna inna piłka, aniżeli w przypadku treningów na hali. Ważne zaznaczenia jest fakt, że piłki przeznaczone na mecz są nieco większe, niż te dedykowane do ćwiczeń. Zatem przed wyborem właściwego modelu pod uwagę należy wziąć różne czynniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *